blog.vibtech.pl

Diagnostyka maszyn i laserowe osiowanie bez tajemnic!

Diagnostyka maszyn Monitoring drgań on-line Pozostałe Utrzymanie ruchu

Zmiany w otoczeniu firm spowodowane rozprzestrzenianiem się COVID-19

Zachodzące zmiany w otoczeniu osób i firm spowodowanych rozprzestrzenieniem się wirusa COVID-19 w znacznym stopniu zmienia i zmieni zachowania pracowników oraz odbiorców dóbr i usług w czasie i skali – dotąd nigdy wcześniej nie spotykanej. Nadchodząca przyszłość niesie ze sobą zmiany w zapotrzebowaniu rynku na produkty i usługi. Wymaga bardzo szybkiego dostosowania się do nowych potrzeb i rzeczywistości. Po kilku tygodniach obserwacji zmian zachodzących na rynku Polskim oraz na świecie, można wyłonić jeden z głównych trendów – bezpieczeństwo i ochrona. W obliczu pandemii oraz braku możliwości przewidzenia skutków gospodarczych oraz społecznych, bezpieczeństwo ludzi (pracowników), majątków (zysków przedsiębiorstwa), parków maszynowych ma kluczowe znaczenie.

              Bezpieczeństwo to pewna inwestycja w przyszłość. Zapewnienie warunków bezpiecznej pracy, ochrony maszyn i urządzeń w znacznym stopniu przyczyni się do przetrwania i dalszego rozwoju firm. Tylko jak to zrobić? Jak wiemy, bezpieczna maszyna to w pełni sprawna i wolna od wad i uszkodzeń. Jednak z czasem, krzywa życia poszczególnych elementów i zespołów maszyn teoretycznie wskazuje na zbliżające się remonty i / lub możliwość wystąpienia awarii. W jaki sposób określić moment, w którym należy przygotować, zaplanować i zrealizować prace serwisowe? Na to pytanie z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia. Jednym z rozwiązań jest doraźny pomiar i analiza drgań maszyn. Systematyczne pomiary drgań maszyn w węzłach łożyskowych pozwalają dokładnie określić stan techniczny np. silników elektrycznych, pomp, wentylatorów, reduktorów lub innych urządzeń. Gotowym rozwiązaniem jest zastosowanie miernika i analizatora drgań maszyn SVAN 974. Zestaw ten pozwala na pomiar drgań zgodnie z normą ISO 10816. Na tej podstawie można określić stan techniczny badanego urządzenia oraz zakwalifikować go do odpowiedniej grupy serwisowej (stan idealny, stan dobry, stan wymagający uwagi, awaria – wyłączyć). Co więcej, dzięki możliwości analizy widmowej FFT można precyzyjnie określić przyczynę uszkodzenia – nie wyważenie, błędy współosiowości, itp.

Rozwinięciem doraźnych systemów diagnostyki łożysk są rozwiązania do monitorowania ciągłego drgań – np. bezprzewodowy system do zdalnej diagnostyki maszyn RH560 wraz z bezprzewodowymi czujnikami drgań i temperatury RH506. Zaawansowane narzędzia diagnostyczne oraz możliwość szybkiej rozbudowy systemu pozwala na pomiar, kontrolę i serwis w odpowiednim czasie. Planowanie i racjonalne zarządzanie zapasami oraz stanem magazynowym dzięki posiadanym informacją pozwala na dalsze zdobywanie przewagi konkurencyjnej i korzyści ekonomiczne dla przedsiębiorstwa. Więcej szczegółowych informacji dotyczących przedstawionych produktów znajdą Państwo na stronie www.vibtech.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *