blog.vibtech.pl

Diagnostyka maszyn i laserowe osiowanie bez tajemnic!

Diagnostyka maszyn Monitoring drgań on-line

Pomiary i analiza drgań maszyn wirnikowych pomaga w utrzymaniu ruchu

Kontrola stanu technicznego maszyn wirnikowych pracujących w liniach technologicznych jest istotnym elementem związanym z podniesieniem ich wydajności i dyspozycyjności. Do tego celu służą m.in. przenośne analizatory drgań oraz bardziej zaawansowane zintegrowane systemy monitorowania i diagnostyki wibroakustycznej maszyn wraz z oprogramowaniem wspomagającym prognozowanie ich stanu.

Blog_x

Zastosowanie tych systemów pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zwiększenie dyspozycyjności i ograniczenie kosztów utrzymania ruchu. Dobór sprzętu i metod diagnostycznych uzależniony jest od rodzaju maszyn i środowiska pracy. Mając poszczególne cechy charakterystyczne układu możemy rozpatrywać wpływ jego elementów na stan techniczny oraz analizować otrzymane wyniki pomiarów diagnostycznych.

Klasa stosowanej aparatury oraz częstotliwość pomiarów zależy od miejsca maszyny w układzie technologicznym. Maszyny strategiczne i podstawowe wymusiły konieczność dążenia do obserwacji parametrów w sposób ciągły, pomiary on-line. Silniki wyposażane są coraz częściej w czujniki temperatur, drgań, obciążenia oraz parametrów środowiska pracy.

Zapisywane przez systemy nadzorcze wszystkie istotne parametry silnika i napędu służą do analizy punktów pracy oraz przyczyn powstających awarii. Rozwijająca się technika pomiarowa umożliwia nadzorowanie ciągłe, bez potrzeby wyłączania napięcia w pracujących instalacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *