blog.vibtech.pl

Diagnostyka maszyn i laserowe osiowanie bez tajemnic!

Laserowe osiowanie

Co to jest osiowanie wałów?

Pomiar dokładności montażu oraz osiowości w warunkach przemysłowych odnosi się do pomiaru i regulacji dwóch lub więcej sprzężonych wałów maszyn wirnikowych, takich jak wały silnika napędzającego pompę, przekładnię, wentylator. Podczas pomiaru ustawienia współosiowości w obracających się wałach, celem jest, precyzyjne ustalenie wałów wzdłuż ich osi obrotu.

laser-alignment

Gdy wały są prawidłowo ustawione względem siebie, wał napędowy (np. silnik elektryczny) i wał napędzany (np. pompa, sprężarka, wentylator, przekładnia, etc) poddawane są działaniu sił mimośrodowych, które prowadzą do nadmiernych drgań wałów w osi obrotu, co prowadzi do zwiększenia zużycia elementów maszyn, takich jak łożyska, uszczelnienia lub sprzęgła. Nieprawidłowe ustawienie w osiach ze względu na słabą lub brak pomiaru osiowości jest główną przyczyną awarii mechanicznych.

Niewyrównane wały również zwiększyć obciążenie Motors, wymagające zwiększonego poboru mocy z silnika do generowania dodatkowego skrętu siłę potrzebną do obracania wału.

W obecnej sytuacji gospodarczej i środowiskowej, w których przemysł szuka redukcji emisji dwutlenku węgla i nieefektywność zasilania, program pomiaru osiowości całej miejscu, gdzie istnieje wiele obracających się wałów w użyciu często może zmniejszyć roczny rachunek za energię witryny przez dziesiątki tysięcy funtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *