blog.vibtech.pl

Diagnostyka maszyn i laserowe osiowanie bez tajemnic!

Miernik drgań
Diagnostyka maszyn Monitoring drgań on-line Utrzymanie ruchu

Narzędzia do diagnostyki drganiowej łożysk tocznych

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi umożliwiających diagnostykę drganiową łożysk tocznych. Każde z dostępnych narzędzi charakteryzuje się specjalistycznymi zadaniami pomiarowymi dostosowanymi dla danego typu, rodzaju lub wielkości maszyn, a nawet branży.

Miernik drgań

Jednym z takich mierników jest mobilny miernik drgań. Przeznaczony jest do pomiarów wibracji maszyn. Może być używany przez służby utrzymania ruchu, dział serwisu, instalatorów, pracowników działów badań i rozwoju itp. Analizator drgań posiada wbudowany filtr maszynowy (10 Hz ÷ 1 kHz) zgodny ze standardem ISO 10816, który umożliwia ocenę stanu technicznego maszyn. Przyrząd ten umożliwia jednoczesne pomiary przyspieszenia, prędkości i przemieszczenia. Trzy profile drgań umożliwiają równoległe pomiary z trzema niezależnie zdefiniowanymi filtrami i stałą czasu detektora RMS. Każdy z profili pomiarów zapewnia dużą liczbę wyników (m. in RMS, Peak i Max), FFT.

Zaawansowany zapis historii przebiegu czasowego dla każdego profilu dostarcza kompletnych informacji o mierzonym sygnale. Dane pomiarowe zapisywane na karcie microSD w łatwy sposób mogą zostać zgrane na każdy komputer za pomocą interfejsu USB i oprogramowania SvanPC++.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo interesujący wpis , u mnie w firmie własnie zamówili takie urządzenie i szukam o nim jakichś informacji , w przyszłym tygodniu powinno przyjść. Dam znać jak się sprawuje.

    • Dziękuję. Panie Andrzeju – gratuluję wyboru. W przypadku dodatkowych pytań związanych z obsługą analizatora drgań SVAN 974 zapraszam do kontaktu (mail / telefon). Mogę udostępnić instrukcję obsługi w języku polskim. Więcej informacji dostępne jest tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *